DJI’nin en gelişmiş sinematografi dron’u DJI Fırtına!

DJI Nedir?

DJI Frank Wang tarafından 2006 yılında Çin’de kurulduğundan itibaren dron üretimlerine başlayan ve kısa zamanda dünyanın en büyük dron üreten firmalar arasında, en üst sıraya yerleşmiştir.

Muhtemelen DJI Fırtına‘yı kendi başına satın almayacaksınız

DJI Fırtına

DJI, dronların önde gelen ismi, ancak şirket aynı zamanda sessizce profesyonel bir sinematografi dron’u inşa etti, öyle görünüyor ki henüz satılık bile değil. Büyük olasılıkla dron’u uçurmak için özel bir ekibe ve lüks bir minibüse ihtiyaç duyacaksınız gibi geliyor.

DroneDJ‘in yeni dron’u DJI Fırtına‘nın tanıtım videosunu YouTube’de yayınladı. Kesinlikle bir canavar gibi geliyor: 18,5 kg yük taşıma kapasitesine sahip 8 rotorlu bir uçak. Bu yük taşıma kapasitesi kablosuz takip odaklama sistemlerinden biri olan ve DJI’nin Ronin 2 gimbal’ını dengelemek için tamamlanan Arri Alexa LF kamera gibi büyük bir film yapımcısının donanımını taşımak için yeterli.

Saatde 80 kilometrelik bir hızla gidebiliyor (kabaca 50mph). DJI’nin sitesi, kullandığınız bataryalara bağlı olmasına rağmen, 18,5 kg taşıma kapasitesiyle 15 dakika boyunca uçabileceğini söylüyor.

DJI Fırtına

DJI Studio Özel Hava Sinematografi Hizmeti için, özel bir ekib, lüks bir minübüs ve DJI‘nin Master Wheels, Force Pro uzaktan kumanda sistemleri setleriyle birlikte geliyor.

DJI Fırtına Minibüs

Bu arada DJI Studio, DJI için yeni bir iş değil. Asya’daki sinematograflarla en az bir kaç senedir çalışıyor, ancak Çin’deki web sitesi tekliflerinin DJI Matrice 600 ile sınırlı olduğunu söylüyor. Bu tür hava çekimleri için genelde Sony A7S II ve DJI Inspire 2 kullanılıyordu. Şimdi, görünüşe göre biraz daha fazlasına ihtiyaç duyan müşteriler için DJI hazır bir teçhizat hazırladı.

Bunların hiçbirinin henüz hazır olmadığına ve ABD ve Çin arasındaki gerilimden dolayı ABD’de de kullanılamayacağı söyleniyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *