Antalya’da Bilgisayar Servisi

Bilgisayar Servisi ANTALYA

Yavaşlayan, arızalı duruma düşen, apple macbook, imac, tablet pc, veya laptop’uzmu var ?

Bazen bu olur: Yazma veya tıklatma hızınız ne olursa olsun, bilgisayarınız sadece hızınızı koruyamaz. Ayrıca programların açılması ve belgelerinizin ve diğer dosyalarınızın açılması için normalden daha uzun süre beklemeniz gerekir. Her şey olması gerekenden daha uzun sürüyor. Bilgisayarınızın yavaşlamasının birkaç olası nedeni vardır:

Virüsler,
Casus yazılımlar,
Çok dolu bir sabit disk,

Bu durumda, bilgisayardan kurtulmanız gerekmez. bazı düzeltmeler sağlayıp sorunu kendinizde çözebilir ve işlerinizi tekrar yoluna koyabilirsiniz. Sabit sürücünüzü temizlemenin ve artık gerek duymadığınız dosyaları kaldırmanın bir yolu var. En yeni antivirüs ve casus yazılım önleme programlarınızı güncelleyerek veya yükleyerek sizi yavaşlatan gizli programları kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan vazgeçmeden önce bu yaklaşımları gözden geçirmelisiniz !

Bilgisayar donması.

Yavaş çalışan, yani hiçbir şeyin olmadığı bir bilgisayarınız varsa, bilgisayarınızın farklı bir sorun tarafından ele geçirildiğinden endişelenebilirsiniz. Durum böyle olabilir, fakat aynı zamanda sadece bir bilgisayarda “arızalı” olabilir.

Bu noktada, bir BT uzmanı bile bu tavsiyeyle başlar: “Yeniden başlatma” zamanı geldi; Bazen bu basit bir işlem hareketi, bugünün en narin bilgisayarlarında bile çözüm sağlar.

Nasıl olduğunu bilmiyorsanız, birisine makineyi nasıl yeniden başlatacağını sormanız gerekir, ancak genellikle bilgisayar kapanana kadar açma / kapama tuşunu basılı tutmanız, birkaç dakika beklemeniz ve ardından tekrar açmanız gerekir.

Çoğu zaman yeniden açtığınızda, her şey yolunda açılıyor ve iş normale dönüyor. Tabii, eğer tekrar tekrar olursa, bu bir virüsün, kötü bir programın, sabit sürücünüzü temizlemeniz veya daha fazla hafıza eklemeniz gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

Bilgisayar Arızası, Harddisk Sorunları.

Çoğu zaman bilgisayarınızın sessizce çalışması gerekir, böylece en çok duyduğunuz iç fanın yumuşak ve sabit huyudur. Bilgisayarınız garip sesler çıkarmaya başlarsa (en azından farkedilir yeni sesler), dikkat etmeniz gerekir. En kötü durumda, sabit sürücünüz (tüm programlarınızı içeren ve çalıştıran dahili disk) arızalanabilir. Bu yüzden sabit diskinizdeki tüm verileri düzenli olarak yedeklemeniz önemlidir, böylece bir sabit disk çökmesinde verileriniz kaybolabilir veya silinebilir.

Bu işlemler hep yüksek maaliyet demektir, veri kurtarma demişken sizlere öneride bulunalım. Antalya’da bilgisayar teknik servis ve tamir işlemleri yapan vizyon bilgisayar ayrıca harddisk veri kurtarma, silinen, kaybolan dosyalarınızı kurtarma, yedekleme ve geri alma işlemleride yapmaktadır.

Birçok notebook, laptop, tablet pc, veya apple macbook yada imac cihazlarının onarımları konusunda da uzman bir teknik servistir. Bilgisayarınızın tüm onarımları, lcd ekran değişmi, harddisk değişimi, klavye değişimi, sıvı temas onarımları, batarya veya adaptör satışı, ram bellek yükseltme, anakart veya ekran kartı arızaları gibi bir çok onarımlar yapabilen vizyon bilgisayar, antalya konyaaltı ilçesinde bilgisayar onarım ve tamir hizmeti sunan deneyimli bir firmadır.

Eğer antalya’da yaşıyorsanız bilgisayar, notebook veya tablet pc kullanıyorsanız, cihazlarınızda oluşan arızalarda vizyon bilgisayar teknik servis firmasına mutlaka uğrayın. Eğer antalya dışında yaşıyorsanız bu teknik servisle iletişim kurabilirsiniz, sorunlarınzı telefonda anlatıp cihazınızı kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz. Antalya Konyaaltı bölgesinde bilgisayar veya laptop onarımı yapan bu servis oldukça deneyimli ve bir çok tamir işlemlerinde yüksek oranda başarı sağlayan, iyi derecede müşteri ilişkileri bulunan genç ve dinamik bir kadro ile hizmet sağlamaktadır.

İnternet bağlantısı kesildi.

Yaşamlarımız İnternet bağlantımıza bu kadar bağımlı hale geldiğinden, çevrimiçi olamamak sadece sinir bozucu olmakla kalmıyor, aynı zamanda faturalarını ödemek, ev ödevi yapmak veya çevrimiçi alışveriş yapmak gibi şeyleri yapma yeteneğimizi de etkiliyor.

“Aşağı” olan bir İnternet bağlantısı her zaman bir bilgisayar sorunu değildir: Aslında, sorun genellikle başka yerdedir ve genellikle kolayca çözülür. Çoğu zaman, modeminiz veya yönlendiriciniz sorunun kaynağıdır.

İnternet Servis Sağlayıcınızı (İSS) ararsanız ve bağlantınızla ilgili teknik bir sorun hakkında birisiyle konuşmak isterseniz, size en baştan iyi görünüp görünmediğini ve bilgisayarınız üzerinde çalışmanız gerektiğini söyleyebilirler. Her şey yolunda görünüyorsa, size aşağıdaki bazı basit tavsiyeleri verebilirler.

İnternet kapalıyken, ISS’nizi aramadan da buradaki adımları uygulayabilirsiniz.

✓ Bilgisayarınızı fişe takılı tutun.
✓ Modeminize gelen güç kaynağını çıkarın.
✓ Ardından, yönlendiricinize gelen güç kaynağını çıkarın. Bir kaç dakika bekleyin.
✓ Yönlendiricinizin güç kaynağını tekrar prize takın. 30 saniye bekleyin.
✓ Modemin gücünü tekrar takın. Her işleme birkaç dakika süre verin.
✓ İnternet bağlantınızı test edin. İşe yaramazsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.

Çoğu zaman bu prosedür İnternet’inizi yeniden başlatır. Olmazsa, modeminize veya yönlendiricinize bir göz atmanın zamanı gelebilir. Kaç yıldır kullanıyorsunuz ? Belki de onlardan birinin değiştirilmesi gerekiyor.

Unutmayın!! bazen İnternet bağlantınız basitçe “kapalı” olabilir. ISS’niz alanda çalışıyorsa veya uçlarında elektrik kesintisi varsa, veya bölgenizde bir alt yapı çalışması yapılıyor ise, bağlantınızı etkiler. Onları her zaman arayabilir ve “İnternet açık mı?” veya Sinyal alabiliyormuyuz ?.. Diye sorabilirsiniz.

Güç kaynağını sorunları.

Yeni ve eski bilgisayarların her ikisinde de sorunlar olabilir. Eski bilgisayarlar azalır ve bazen yeni bilgisayarlarda hatalar bulunur (tıpkı yeni bir arabada bile bazen aksaklık olabilir).

Bilgisayarınız açılmazsa, güç kaynağının artık çalışmadığı anlamına gelebilirr. İster inanın ister inanmayın, güç kaynakları gerçek donanımdır ve sadece elektrik kabloları değildir; bazen bir çok sorunun kaynağı olabilirler. Açılıp açılmadığını görmek için açma / kapama düğmesini basılı tutabilirsiniz. Olmazsa ve bunun yardımcı olup olmadığını görmek için toz temizliği açısıdan bilgisayarın içine giremezsiniz muhtemelen bir teknisyen görmek isteyeceksiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *